Celulitida


Jak se zbavit?….. Pochopit a poté uchopit je řešením!

Slovo celulitida pochází z francouzského cellulite, jejíž struktura je zvláštně hrudkovitá forma tuku. Dnes je postiženo minimálně 80% žen. S touto problematikou se setkávají ženy nejen plnějších tvarů, ale i ty, které na první pohled mají postavu ideální. Pro všeobecně známý vzhled se celulitida nazývá pomerančová kůže, a opravdu na pohled připomíná strukturu kůry pomerančů. Pro ženy představuje velký problém nejen kosmetický, ale i psychický.

Co je celulitida?

Za celulitidu je zodpovědný špatný růst tukových buněk a zadržování vody v mezibuněčných prostorách. Při jejich růstu se obaly, ve kterých jsou uloženy deformují a své kožní úpony stahují dovnitř. Tato deformace může za pomerančový vzhled.

celulitida

Co způsobuje tvorbu celulitidy a tuku?

Nejdůležitějšími faktory pro vznik celulitidy jsou žilní a lymfatické nedostatečnosti. Díky porouchání jejich činnosti se hromadí metabolický odpad, kůže se špatně prokrvuje a tím i špatně vyživuje. I dlouhodobější nadbytek hormonu estrogenu, slabost vazivové tkáně, nepříznivé genetické a dědičné dispozice způsobují její tvorbu. Realitou je, že tento jednou spuštěný proces běží sám. Nahromadění tuku v problematických partiích, poté snížení krevního a lymfatického oběhu v podkožním tukovém vazivu ztěžuje, pokud přímo neznemožňuje spalovat tuk, ať se ženy snaží sebevíce.

 • Hormonální změny – puberta, menopauza a těhotenství.
 • Hormonální léčba – užívání syntetických hormonů (antikoncepce, hormonální substituce, endokrinologický problém apod.)
 • Obezita – samozřejmě jsou převážně ohroženi obézní jedinci, kteří mají tuku víc. Není však vyloučeno, že celulitidou na některých partiích těla nemohou trpět i lidé štíhlí.
 • Stravování – nejvíce přispívá konzumace tučných smažených jídel, sladkostí apod…
 • Nedostatečný příjem tekutin – splodiny metabolizmu se špatně odvádí z těla.
 • Špatná cirkulace krve – k tomu napomáhá konzumace alkoholu, kávy a kouření.
 • Nedostatek pohybu – lidé se sedavým zaměstnáním či pasivním způsobem života jsou mnohem více postižení celulitidou, než aktivní či sportovně založení lidé.
 • Těsné oblečeníbrání cirkulaci krve a pravidelnému toku lamfatického systému.
 • Nedostatečnost lymfatického systému.
 • Porucha metabolismu.
 • Stres.
 • Genetická dispozice.

4 stádia celulitidy

Stav celulitidy je možné rozdělit do několika stádií, které jsou rozpoznatelné podle charakteru. Jeho určení je velmi důležité pro správný postup ošetření či případnou léčbu lékařem.

1.stádium počáteční: Celulitida není pouhým okem viditelná, při stlačení (stisku) podkoží, se na povrchu znázorňují mírné nerovnosti.

2.stádium prvotních projevů: Nerovnosti na kůži jsou viditelné jen v některých situacích, kdy se např. při sezení stlačí určitá část těla.

3.stádium viditelných projevů: V této fázi jsou projevy pomerančové kůže patrné v jakékoliv poloze (stání, sezení, ležení). Po odhalení příslušné partie těla už prostě nejdou skrýt.

4.stádium rozsáhlých projevů: Celulitida se vyskytuje všude tam, kde je podkožní tuk. Nerovnosti jsou evidentně značné. V této fázi už většinou ani léčba nepomáhá, příznaky se mohou jen zmírnit. Jedná se o neléčenou celulitidu ve vyšším věku.

Odstranění celulitidy

Odstranění celulitidy je individuální, u některých jedinců bohužel dokonce vyloučené. V každém případě lze příznaky snížit či minimalizovat.

SPORT – Velký důraz by se měl brát na sportovní aktivity. Celulitida je znatelná dokonce i u vrcholových sportovců. Nedoporučuje se volejbal, basketbal a squash. Doporučuje se dlouhá chůze, kolo, aerobic, tanec, plavání, běh. Jako jednoduché a dokonalé řešení problému s celulitidou je podtlakové zařízení Body – Space, které Vám umožní být krásná bez bolestí!

STRAVA – Originální dieta pro úplné odstranění celulitidy bohužel neexistuje. Velmi špatně působí především jojo efekt – neustálé a výrazné kolísání tloušťky podkožního tuku. Doporučuje se vyloučit ze stravy, nebo alespoň výrazně omezit cukr, sladkosti, uzeniny, kečup, chipsy, bílé pečivo, instantní výrobky, majonézy atd. Doporučuje se naopak čerstvá zelenina, ovoce, celozrnné pečivo, ryby, drůbež, obiloviny, luštěniny, bílé jogurty. Důležitou roli hraje pitný režim, minimálně 2 litry denně. Vhodná je neperlivá voda, bylinné čaje, vylisované ovocné a zeleninové šťávy, nápoje podporující metabolismus.

PŘÍPRAVKY PROTI CELULITIDĚ – Kvalitní kosmetické přípravky napomáhají zmírnění celulitidy. Velice důležitý je způsob aplikace, a to postupným vtíráním a masírováním směrem k srdci před tréninkem na problematické partie. Doporučujeme velice účinné anticelulitidové krémy Body – Space.

PŘÍSTROJOVÁ OŠETŘENÍ – Jednoznačně zaručené výsledky proti této problematice jsou ověřeny u přístroje Rázová vlna. Elektro-akustickými vlnami rozbije každou tukovou buňku, uvolní otok a povrch kůže zpevní. Lymfondrenáže jsou skvělé pro osoby, které myslí na prevenci a ví, jak je Lymfatický systém pro náš vzhled důležitý. Využijte náš komplet body line program, který umožní nejen zbavení se celulitidy.

LIPOSUKCE – Jedná se o chirurgickou metodu – odsátí tuku. Tento postup je vhodný u osob, kde se všemi možnými metodami nepodařilo odstranit tukové polštáře, zejména v problémových partiích, jako jsou hýždě, stehna a břicho. Nezbytná je odborná konzultace s lékařem.