Fotoepilace – trvalé odstranění chloupků

Také vás již nebaví zdlouhavé, bolestivé a ne vždy šetrné odstraňování chloupků na těle, které musíte tak často opakovat? Nebaví Vás stále bojovat s chloupky? Rozlučte se natrvalo s žiletkou, depilačním strojkem nebo pinzetou a objevte novou revoluční technologii pulsního světla IPL,která je ideálním řešením, jak se natrvalo a bezpečně zbavit chloupků. Ženy se nejčastěji snaží zbavit nežádoucího ochlupení v oblasti obličeje (oblast horního rtu a brady), třísel, podpaží, předloktí a nohou. Pro muže jsou navíc zajímavé oblasti krku, ramen, hrudníku a zad.

IPL -fotoepilace - odstranění chloupků

Co je fotoepilace:

Technologie IPL umožňuje zničení buněk vlasového váčku prostřednictvím pulsního světla. Pigment dodává chloupku jeho zabarvení a reaguje na světlo. Díky pigmentu puls prostoupí do vlasové pochvy, která se zahřeje asi na 70°C, buňky v ní jsou tepelně zničeny bez toho, aby byly poškozeny okolní tkáně. Dojde-li k úplnému poškození vlasové pochvy, z místa přestává chloupek růst.

Kolikrát se musí ošetření opakovat a jak dlouho vydrží:

Ošetření přístrojem je nutné několikrát opakovat, tzn. 4-8 návštěv po 4-6 týdnech, jelikož jsou dvě období růstu chloupků – období růstu a období klidu. Fotoepilaci je nejlepší provádět v období růstu. V tomto stádiu se nachází 15-40% chloupků na těle. Několika sezeními si můžete být jisti v tom, že byly ošetřeny také chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi neboli v období klidu. Čas, který strávíte na jednom sezení je závislý na míře ošetřované plochy a nedá se s přesností určit. Pro orientaci – ošetření podpaží a třísel trvá přibližne 15 minut, ošetření větších oblastí, jako jsou například nohy a záda mohou trvat i 60 minut. Doporučujeme odstraněné chloupky udržovat dle potřeb.

Kdo na fotoepilaci může a kdo ne:

Fotoepilaci si mohou nechat udělat ženy i muži, kteří mají pigmentované chloupky, což znamená blond, světle-tmavě hnědé či černé. Pokud je vaše pokožka tmavší, znamená to, že je více melaninu (kožního barviva) ve vrchních vrstvách pokožky, a tento melanin blokuje teplo a spotřebovává energii IPL nezbytnou ke zničení vlasové cibulky. Světlejší chloupky na tmavší pokožce lze odstranit, ale je třeba více opakování. Nejlepších výsledků se dosahuje, pokud je kůže světlá a chloupky tmavší. Zaručeně nejúčinnější je epilace v podpaží a tříslech. Jsou-li chloupky nepigmentované, bílé není možné fotoepilaci provést. Ošetření je také závislé na typu kůže. Nevyhovující je příliš tmavá kůže.