Fotorejuvenace – omlazování pleti

průběhu času a působením zemské gravitace se naše pokožka stává uvolněnější, objevují se vrásky, pigmentové skvrny a další projevy stárnutí. Fotorejuvenace je vynikající metoda k dosažení výrazně mladistvějšího vzhledu. Pokud vás trápí zhrublý/nerovný povrch kůže či barevné nedostatky pleti, můžete být vhodným kandidátem pro fotorejuvenaci.

Co je to fotorejuvenace:

Hlavním principem této metody je šetrné zahřívání kůže nízkými dávkami světelné energie. Zahříváním dochází k povzbuzení buněk, které produkují kolagenní vlákna. Tím je probuzena nová tvorba kolagenu, vyhlazují se drobné vrásky a pleť se vypíná. Světelná energie je částečně pohlcena v rozšířených žilkách a pigmentových skvrnách obličeje, čímž dojde k jejich zmírnění.

IPL fotorejuvenace - omlazování pleti

Kolikrát se musí ošetření opakovat a jak dlouho vydrží:

K dosažení co nejlepšího výsledku je u fotorejuvenace nutno podstoupit alespoň 4 ošetření v rozmezí 3-4 týdnů. Konečný výsledek je možno hodnotit asi po 3 měsíci od ukončení procedury. Výsledky jsou dlouhodobé, ale nezabrání dalšímu stárnutí pleti, tvorbě nových vrásek, rozšířených žilek či pigmentových skvrn. Po čase tedy možná pocítíte potřebu fotorejuvenaci podstoupit znovu.