BODYSTYLING SYSTEM EMG 01
BODYSTYLING EMG byl koncipován a vyvinut k profesionálnímu použití. EMG se od ostatních přístrojů liší rozličností svých terapeutických možností. Princip EMG je využití přímého působení nízkofrekvenčního proudění ve formě MONOPOLAR nebo BIPOLAR obdélníkového proudu.
Každá fyzická i psychická aktivita organismu je kontrolována nervovou soustavou a ta funguje díky elektrickým signálům, vedeným z mozku pomocí nervů přímo ke svalům. Přístroj napodobuje činnost nervové soustavy. Kabely a elektrody přebírají funkci nervů a signál je jimi dopraven ke svalům.
Kdy Bodystyling systems EMG využíváme
- Obezita, celulitida, modelování postavy
- Lymfatické drenáže (otoky způsobené krevním oběhem, unavené – ztěžklé nohy)
- Zvýraznění svalů
- Zlepšení svalů (tonizace břišních svalů – pooperační ošetření)
- Hluboké zpevnění svalů
- Obličejový lifting (odstranění vrásek a ochablého obličeje)
- Zlepšení vzhledu pokožky (zrychlení krevního oběhu a povzbuzení látkové výměny)
- Masáže – uvolnění svalů
- Svalové uvolnění
- Elektroanalgézie (poúrazová a pooperační bolest, bolesti kostí a kloubů, bolesti kyčlí, bolesti způsobené vymknutím, vyvrknutím)
Svaly a odbourávání tuků
Sval, který se pohybuje, potřebuje energii. Tuto energii předávají živiny do krevního řečiště. Každý člověk má na určitou dobu energetické rezervy, které jsou rozpouštěny přímo v krvi a které se v krvi udržují v zásobě. Jestliže je třeba energii uvolnit, musí ji tělo poskytnout tak, že použije svou vlastní zásobárnu – tukové buňky. Sportovec, který své svaly zaměstnává po dobu delší jak 20minut, spotřebuje rezervy z krevního řečiště. Hmota nebo živiny, které umožňují zvětšováni svalu se bere z tukových buněk a to znamená, že se odbourávají tukové polštářky.
Celulitida
Za příčinu se považuje růst tukových tkání ve spojení s větším či menším městnáním lymfy a otoky v kožním vazivu. Sval, kterým pohybuje stimulační proud, je lépe prokrvený, prokrvením se zahřívá a zvyšuje se látková výměna, voda se odbourává, celulitida ubývá a mizí.
Lymfatická masáž
V mízních uzlinách se nachází mízní tekutina a chlopňový mechanismus, který zabraňuje návratu lymfy do mízní uzliny. Působíme na mízní uzlinu tlakem svalu, uzlina se vyprázdní a tekutina se uvede do pohybu. Při lymfatické drenáži EMG se elektrody umísťují v určitém pořadí na nohy, břicho a zadek. Stimulačním proudem se kontrahuje a napíná jedna svalová partie za druhou a mízní cévy se vymačkávají v požadovaném směru toku mízní tekutiny.
Imunitní systém
Zvýšeným prokrvením se povzbuzuje krevní oběh. Srdeční činnost se zvyšuje, celkový stav člověka se silněji aktivuje. To způsobuje zlepšení mnoha zdravotních potíží a povzbuzení imunitního systému těla.
Psychické účinky
Nejnovější výzkumy z oblasti psychoanalýzy ukázaly, že masáž určitých partií těla působí i na duševní potíže. Zdá se, že právě použití stimulačního proudu kombinuje aktivní namáhání a pasivní ošetření – podobně jako masáž. Jestliže se natažený sval pomocí proudu napne, přejde sval z napětí do fáze uvolnění. Jestliže tento cyklus proběhne několikrát, jak k tomu dochází při EMG – stimulaci, bude se bolestivé natažení postupně zmírňovat. Člověk se po aplikaci stimulačního proudu bude cítit zcela klidný a uvolněný.
Vrásky
Zvláště v oblasti obličeje může tento efekt vést k tomu, že díky zlepšenému stavu pokožky se hluboké vrásky zmírní a malé vrásky zcela zmizí. Pozitivně ovlivněny budou zvláště problémové oblasti, jako je např. dvojitá brada.
Trávení
Při aplikaci stimulačního proudu na celé tělo se objevuje zajímavý fenomén v oblasti břicha. Doporučujeme ošetřit současně břicho, bok, záda i hýždě, protože se tak stimuluje a masíruje oblast žaludku a střev. To má vliv na trávení. Prakticky všichni po aplikaci museli na toaletu. Je to velmi jednoduchá a přirozená cesta spořádanému trávení.
Kdy se nesmí stimulační proud používat
- V těhotenství
- Se srdečním stimulátorem
- S kovovým implantátem
- Křečové žíly při aplikaci na nohou
Stimulační proud má silný vliv na vaše tělo. V každém případě byste aplikaci měli přerušit ihned jakmile, zpozorujete, že vám nedělá dobře. Při nejistotě se poraďte se svým lékařem o Vašem zdravotním stavu.