BODYSTYLING SYSTEM EMG 01

BODYSTYLING EMG byl koncipován a vyvinut k profesionálnímu použití. EMG se od ostatních přístrojů liší rozličností svých terapeutických možností. Princip EMG je využití přímého působení nízkofrekvenčního proudění ve formě MONOPOLAR nebo BIPOLAR obdélníkového proudu.

BODYSTYLING SYSTEM EMG 01

Každá fyzická i psychická aktivita organismu je kontrolována nervovou soustavou a ta funguje díky elektrickým signálům, vedeným z mozku pomocí nervů přímo ke svalům. Přístroj napodobuje činnost nervové soustavy. Kabely a elektrody přebírají funkci nervů a signál je jimi dopraven ke svalům.

Kdy Bodystyling systems EMG využíváme

 • Obezita, celulitida, modelování postavy
 • Lymfatické drenáže (otoky způsobené krevním oběhem, unavené – ztěžklé nohy)
 • Zvýraznění svalů
 • Zlepšení svalů (tonizace břišních svalů – pooperační ošetření)
 • Hluboké zpevnění svalů
 • Obličejový lifting (odstranění vrásek a ochablého obličeje)
 • Zlepšení vzhledu pokožky (zrychlení krevního oběhu a povzbuzení látkové výměny)
 • Masáže – uvolnění svalů
 • Svalové uvolnění
 • Elektroanalgézie (poúrazová a pooperační bolest, bolesti kostí a kloubů, bolesti kyčlí, bolesti způsobené vymknutím, vyvrknutím)

Svaly a odbourávání tuků

Sval, který se pohybuje, potřebuje energii. Tuto energii předávají živiny do krevního řečiště. Každý člověk má na určitou dobu energetické rezervy, které jsou rozpouštěny přímo v krvi a které se v krvi udržují v zásobě. Jestliže je třeba energii uvolnit, musí ji tělo poskytnout tak, že použije svou vlastní zásobárnu – tukové buňky. Sportovec, který své svaly zaměstnává po dobu delší jak 20minut, spotřebuje rezervy z krevního řečiště. Hmota nebo živiny, které umožňují zvětšováni svalu se bere z tukových buněk a to znamená, že se odbourávají tukové polštářky.

BODYSTYLING SYSTEM EMG 01

Celulitida

Za příčinu se považuje růst tukových tkání ve spojení s větším či menším městnáním lymfy a otoky v kožním vazivu. Sval, kterým pohybuje stimulační proud, je lépe prokrvený, prokrvením se zahřívá a zvyšuje se látková výměna, voda se odbourává, celulitida ubývá a mizí.

Lymfatická masáž

V mízních uzlinách se nachází mízní tekutina a chlopňový mechanismus, který zabraňuje návratu lymfy do mízní uzliny. Působíme na mízní uzlinu tlakem svalu, uzlina se vyprázdní a tekutina se uvede do pohybu. Při lymfatické drenáži EMG se elektrody umísťují v určitém pořadí na nohy, břicho a zadek. Stimulačním proudem se kontrahuje a napíná jedna svalová partie za druhou a mízní cévy se vymačkávají v požadovaném směru toku mízní tekutiny.

Imunitní systém

Zvýšeným prokrvením se povzbuzuje krevní oběh. Srdeční činnost se zvyšuje, celkový stav člověka se silněji aktivuje. To způsobuje zlepšení mnoha zdravotních potíží a povzbuzení imunitního systému těla.

Psychické účinky

Nejnovější výzkumy z oblasti psychoanalýzy ukázaly, že masáž určitých partií těla působí i na duševní potíže. Zdá se, že právě použití stimulačního proudu kombinuje aktivní namáhání a pasivní ošetření – podobně jako masáž. Jestliže se natažený sval pomocí proudu napne, přejde sval z napětí do fáze uvolnění. Jestliže tento cyklus proběhne několikrát, jak k tomu dochází při EMG – stimulaci, bude se bolestivé natažení postupně zmírňovat. Člověk se po aplikaci stimulačního proudu bude cítit zcela klidný a uvolněný.

Vrásky

Zvláště v oblasti obličeje může tento efekt vést k tomu, že díky zlepšenému stavu pokožky se hluboké vrásky zmírní a malé vrásky zcela zmizí. Pozitivně ovlivněny budou zvláště problémové oblasti, jako je např. dvojitá brada.

Trávení

Při aplikaci stimulačního proudu na celé tělo se objevuje zajímavý fenomén v oblasti břicha. Doporučujeme ošetřit současně břicho, bok, záda i hýždě, protože se tak stimuluje a masíruje oblast žaludku a střev. To má vliv na trávení. Prakticky všichni po aplikaci museli na toaletu. Je to velmi jednoduchá a přirozená cesta spořádanému trávení.

Kdy se nesmí stimulační proud používat

 • V těhotenství
 • Se srdečním stimulátorem
 • S kovovým implantátem
 • Křečové žíly při aplikaci na nohou

Stimulační proud má silný vliv na vaše tělo. V každém případě byste aplikaci měli přerušit ihned jakmile, zpozorujete, že vám nedělá dobře. Při nejistotě se poraďte se svým lékařem o Vašem zdravotním stavu.