Kolárium – Collagenarium

STOP STÁRNUTÍ ! OMLÁDNĚTE !

Revoluční novinka na trhu. Jediná světelná terapie, která zmírní přirozené známky stárnutí na celém těle. Díky této jedinečné technologii získává kůže zpět svojí pevnost a pružnost. Účinné a klinicky testované

Kolárium je podobné soláriu, ale ve svých útrobách skrývá namísto opalovacích trubic trubice omlazovací. Viditelné červené světlo je teplé, nikoli horké, a nevydává UV záření.

Principem Kolária jsou jemné červené světelné vlny 633nm,které podporují buňky pokožky, aby vytvářely kolagen, elastin a speciální enzymy. Ty jsou nutné pro zlepšení struktury pokožky. Tento proces, který probíhá ve stěnách malých krevních cév, má zpevňující účinek a stimuluje vstřebávání kyslíku, výživu a detoxikaci pokožky. Schopnost pokožky absorbovat a uchovávat vlhkost se zlepší. Navíc se viditelně zvýši regenerace a reprodukce zdravé pokožky.

Kolárium světelné spektrum - princip

Vědecké studie prokázaly, že červené světlo kolagenových trubic urychluje regeneraci kožních buněk, navíc se zlepšuje vázání vlhkosti v kůži, zvyšuje se propustnost kůže a kůže je lépe zásobována tolik potřebnými živinami. Výsledkem je vypnutější a zdravější kůže. Tento proces pokračuje dále i po skončení terapie. Předložené důkazy* Účastníci výzkumu uvádí:

 • 97 % zvýšená pevnost a pružnost celého těla
 • 89 % zřetelnější liftingový efekt v obličeji,
  na krku a dekoltu
 • 68 % oživení celkového vzhledu kůže

* Výsledky z pozorování po použití na švýcarské klinice v Pianu po 4 měsících pod vedením Dr. med. Angehrna, zakládajícího člena a presidenta Švýcarské společnosti Anti-Aging Medicíny

Proč říci ANO Kolagenáriu?

 • Buduje zdravou kolagenovou síť po celém těle (omlazuje)
 • Obnovení kolagenových a elastických vláken, což

zlepšuje elasticitu, pevnost a pružnost pokožky

 • Zlepšení hydratace a uchování si vlhkosti
 • Aktivace metabolismu v pokožce
 • Zvyšuje regeneraci buněk
 • Hladší a jemnější povrch kůže
 • Vyhlazování jemných vrásek
 • Redukce nerovností
 • Zpomaluje proces stárnutí
 • Zvýšená prostupnost kůže
 • Zlepšení příjmu kyslíku
 • Redukce strií a jizev
 • Pomáhá v prevenci proti celulitidě
 • Účinné proti akné, pórům a nečistotám kůže
 • Zmírňuje drobné dermatitidy a pigmentové skvrny
 • Elastičnost kloubů a vazů
 • Posílení síly svalstva
 • Posílení imunitního systému

Jak často by se mělo chodit?

Doporučená start kůra (1-3) 2-3x týdně na 10minut

 1. vitalizace a ochrana - 10 návštěv během 3-4týdnů
 2. regenereca a modelace - 20 návštěv během 5-7týdnů
 3. posíleni a napnutí - 30 návštěv během 8-10týdnů

Doporučená udržovací kůra

Zralejší pokožka 1x /týdně na 10minut

Mladší pokožka 1x /14dní na 10minut

Mezi návštěvami doporučujeme přestávku pro regeneraci 48 hodin.

1. VITALIZACE A OCHRANA 10 návštěv 3 – 4 týdny

Kůže bude osvícena světlem o vlnové délce od 610 do 650nm a zásobena energií. Výměna minerálů bude aktivována, kůže se detoxikuje, struktura se zlepší a je chráněna před škodlivými vlivy prostředí. Vzhled kůže, je oživený.

2. REGENERACE A MODELACE 20 návštěv 5 – 7 týdnů

Zanícená místa pokožky a nečistoty se rychle zahojí. Tak se stane vzhled kůže svěží, zdravější a jasnější. Zákazníci uvádějí zlepšení vlhkosti kůže v obličeji, na krku a dekoltu, a to zejména obličej dostává více plnosti a působí vytvarovaně. Zřetelně se zlepšuje celková výkonnost a dobrý zdravotní stav.

3. POSÍLENÍ A NAPNUTÍ 30 návštěv 8 – 10 týdnů

Kolagenová struktura pokožky je posílena a tím způsobí vypnutí. Kůže získává zpět pevnost a pružnost, což je základní předpoklad proti celulitidě. Stejně tak jsou vyplněny linie a vrásky v obličeji, na krku a dekoltu a jsou tak přirozeně redukovány známky stárnutí.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

Dochází při této terapii k opálení?

NE. Tato terapie je bez UV záření!

Jak se projevuje nedostatek kolagenu?

V mládí je naše kůže výborně zásobována živinami a vytváří dostatečné množství kolagenu a elastinu, a tak je kůže pevná, pružná a hydratovaná. Již po 20.-25. roce života se snižuje zásobování pokožky živinami, zpomaluje látková přeměna a výrazně klesá tvorba kolagenu a elastinu v buňkách pojivové tkáně. Jelikož je kolagen hlavní „výplní“ pojivové tkáně a tvoří 70% hmotnosti kůže, jeho úbytek vede k jejímu ochabnutí. Kůže ztrácí pevnost, pružnost a hydrataci, zpomaluje se regenerace buněk, kůže je unavenější, bledší a nerovnoměrnější, objevují se první známky stárnutí a první vrásky, které se s přibývajícím věkem prohlubují. K tomu je nutno přičíst vlivy prostředí a osobní životní návyky.

Jaké výsledky mohu očekávat?

Výsledky kolagenové terapie přímo souvisí s věkem a aktuálním stavem kůže a četností, dlouhodobostí a kontinuitou procesu. Pozorovací studie ukázaly, že více než polovina všech účastníků zaznamenala zlepšení vrásek v obličeji a na dekoltu po deseti aplikacích. Po 30 ošetřeních bylo viditelné zlepšení u všech uživatelů. Kromě toho všichni účastníci testu potvrdil významné zlepšení pevnosti a pružnosti kůže na celém těle. Proces kolagenu a elastinu pokračuje dále i po skončení terapie!

Je terapie vhodná pro každého?

Omlazovací ošetření pomocí kolagenových trubic je vhodné pro všechny typy pleti. Nicméně, následující lidé by neměli KOLAGENÁRIUM navštěvovat:

 • Těhotné ženy
 • Lidé trpící epilepsií
 • Lidé s nemocemi, které jsou citlivé na světlo
 • Lidé, kteří užívají léky nebo bylinné přípravky, které mohou vést k citlivosti na světlo, jako jsou antibiotika, protizánětlivé léky, třezalka, atd.

Kdy uvidím výsledky?

Každá kůže reaguje odlišně. Záleží na věku, typu pleti a životním stylu jedince. Většinou je viditelné zlepšení kůže po 4 návštěvách. Nejlepších výsledků je však s určitostí dosaženo po 20 – 30 aplikacích. Hodně poničená pokožka potřebuje více času na regeneraci

Jak mohu dosáhnout ještě lepších výsledků?

Pro maximální výsledky by měla být součástí KOLAGENOVÉ terapie vyvážená strava, dostatečný pitný režim a pravidelné cvičení. Celkový proces také pozitivně ovlivňuje omezení kouření a alkoholu. Používání jakýchkoliv kvalitních přípravků na pokožku pleti či těla pro vás budou jen přínosem. Kolagenové tablety i nápoje podpoří účinky zase zevnitř.

Jak musím připravit kůži před návštěvou KOLAGENÁRIA?

Pro zajištění co nejlepších výsledků je třeba před návštěvou KOLAGENÁRIA odstranit všechen make-up a důkladně očistit pokožku. Make-up totiž může omezit nebo blokovat účinnost kolagenových trubic. Žádná jiná příprava není potřeba.

Můžeme kolagenovou terapii spojit s jiným kosmetickým ošetřením?

Je doporučováno ostatní ošetření kombinovat s kolagenovou terapií. Běžné kosmetické ošetření je totiž prováděné především na povrchu kůže, zatím co kolagenová terapie regeneruje kůži zevnitř. Kolárium zvyšuje propustnost kůže a umožňuje tak účinným látkám proniknout hlouběji do kůže. Tím se zvyšuje účinnost kosmetických přípravků.

Může být světelná terapie používaná při onemocnění?

Tato terapie má velmi pozitivní vliv na akné a jiná kožní onemocnění, dále pak na bolesti kloubů a kostí. Může mít také terapeutický vliv na jedince, kteří trpí depresemi. Avšak naším hlavním posláním je kosmetická terapie.

Musím nosit ochranné brýle?

Světlo je velmi intenzivní, proto je nutné používat ochranné brýle.

Ovlivňují některé léky výsledky?

Užíváte-li léky nebo trpíte-li kožním onemocněním, prosím, vezměte na vědomí, že některé léky mohou být fotosenzitivní. To jest, mohou způsobit nežádoucí reakce, pokud je tělo vystaveno světlu. Vždy se poraďte se svým lékařem, pokud máte nějaké otázky nebo obavy před návštěvou KOLAGENÁRIA.

Jsou tu nějaké nežádoucí účinky nebo kontraindikace?

Nebyly zaznamenány.

.

Mohu udělat nějaké chyby v průběhu terapie?

V podstatě ne. Doporučené doby ošetření by neměly být překročeny a doporučená četnost návštěv by měla být dodržena pro dosažení požadovaných výsledků! Je důležité dodržet kontinuitu a terapii nepřerušovat!!!